اخبار

خرید فیلم قدیمی

خرید فیلم قدیمی

سینما به نسبت بقیه صنعت‌های غربی خیلی دیر وارد ایران نشد. ایرانی‌ها خیلی زود آموختند که چطور از صنعت سینما بهره ببرند. اولین فیلم ناطق ایرانی یعنی «دختر لر» سال ۱۳۱۲ شمسی یعنی ۱۹۳۳ میلادی ساخته شد. اولین فیلم ناطق جهان فقط ۳۳ سال قبل‌تر از آن در پاریس به نمایش درآمده بود. در طول این سال‌ها سینمای ایران همیشه یکی از افتخارآمیزترین ارکان فرهنگ و هنر کشورمان بوده است. انتخاب بهترین فیلم‌های سینمای ایران حتی در ۴۰ سال اخیر هم کار سختی است. بنابراین نمی‌توان فهرست بهترین فیلم‌های ایرانی پس از انقلاب را به ۱۰ یا ۲۰ فیلم محدود کرد.

فیلم قدیمیبا مرور بهترین فیلم‌های ایرانی بعد از انقلاب به چند نکته پی می‌بریم: اول اینکه علیرغم همه غر زدن‌های درباره سینمای گلخانه‌ای دهه شصت در همان چند سالی که سینمای ایران پا گرفته فیلم‌هایی تولید شده که حتی تصور ساخته شدن آثاری شبیه آنها امروز کار سختی است. بخشی از آن به بودجه برمی‌گردد و برخی به خلاقیت هنری و بلندپروازی و آرمان‌خواهی سازندگان‌شان. دوم اینکه احتمالا دهه ۸۰ راکدترین و بدترین دوران سینمای ایران بوده است. فقط اصغر فرهادی است که در دهه ۸۰ جریان‌ساز ظاهر می‌شود. در این هفت سالی که از دهه ۹۰ گذشته هم وضع‌مان چندان بهتر نیست. تنها سال خوب این دهه سال ۹۴ بوده است که سینمای ایران با فیلم‌هایی از ژانرهای مختلف برای سلایق متفاوت تکان خورد.

در آخر اینکه شاید بهتر بود از هر کارگردان یک فیلم انتخاب می‌شد اما واقعیت این است که حاتمی، مهرجویی، کیمیایی و بیضایی را با کارنامه‌های درخشان‌شان یا فرهادی را با دو اسکاری که برای سینمای ایران به ارمغان آورده نمی‌شد به یک فیلم محدود کرد. در نهایت کمی سلیقه شخصی هم در هر انتخابی وجود دارد که نمی‌شود از آن عبور کرد. بخصوص وقتی تنها یک منتقد انتخاب‌کننده باشد.

کاربران وب سایت کشکول می توانند از فهرست پیشنهادی ما، 10 انتخاب داشته باشند. 10 انتخاب به عنوان بهترین های سینمای قبل از انقلاب ایران که با وجود همه انتقادهایی که به آن دوره وارد است، نمی توان انکار کرد که فیلم های بسیار خوبی هم در دل آن سینما تولید شده است:

 1. شب قوزی (فرخ غفاری)
 2. خشت و آینه (ابراهیم گلستان)
 3.  گاو (داریوش مهرجویی)
 4.  قیصر (مسعود کیمیایی)
 5. حسن کچل (علی حاتمی)
 6. رضا موتوری (مسعود کیمیایی)
 7. طوقی (علی حاتمی)
 8. پنجره (جلال مقدم)
 9. داش آکل (مسعود کیمیایی)
 10. پستچی (داریوش مهرجویی)
 11. آرامش در حضور دیگران (ناصر تقوایی)
 12. یک اتفاق ساده (سهراب شهید ثالث)
 13. تنگنا (امیر نادری)
 14. فرار از تله (جلال مقدم)
 15. صبح روز چهارم (کامران شیردل)
 16. طبیعت بی جان (سهراب شهید ثالث)
 17. بیتا (هژیر داریوش)
 18. کندو (فریدون گله)
 19. سرایدار (خسرو هریتاش)
 20. مغول ها (پرویز کیمیاوی)
 21. صادق کرده (ناصر تقوایی)
 22. رگبار (بهرام بیضایی)
 23. سه قاپ (زکریا هاشمی)
 24. نفرین (ناصر تقوایی)
 25. تنگنا (امیر نادری)
 26. گوزن ها (مسعود کیمیایی)
 27. گزارش (عباس کیارستمی)
 28. کلاغ (بهرام بیضایی)
 29. دایره مینا (داریوش مهرجویی)
 30. سوته دلان (علی حاتمی)

فیلم قدیمیخرید فیلم قدیمی و سایر برنامه های نوستالژیک

علاوه بر امکان خرید فیلم قدیمی، برنامه های نوستالژیک زیر در وب سایت کشکول به راحتی قابل دسترسی است. این برنامه ها در پکیج ویژه همراه با ارمغان کشکول به علاقمندان تقدیم می گردد.

خرید کامل برنامه ظهر جمعه رادیو

خرید قصه شب قدیمی رادیو

خرید قصه شب دهه 40

خرید نمایش های جانی دالر

خرید کامل صبح جمعه با شما

خرید برنامه قدیمی رادیو

خرید برنامه قدیمی تلویزیون

فیلم قدیمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *